اس ام اس و جوک و عکس و مطالب تفریحی,آوند اس ام اس,دانلود,آهنگ,فیلم,اس ام اس مناسبتی,اس ام اس جدید,اس ام اس طنز,پیام خنده دار,آهنگ جدید

عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش

عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش

چه کسی جواهر دوست ندارد؟! امروزه انواع و اقسام طراحی های زیبا و خیره کننده در صنعت جواهرسازی می بینیم و طراحان رقابت شدیدی با هم دارند.
اما قطعا متعجب خواهید شد اگر بدانید که مردمان غارنشین ۱۳۰ هزار سال پیش نیز به جواهرسازی علاقه داشتند و به عنوان زیور و زینت از آنها استفاده می کردند.

جواهر ۱۳۰٫۰۰۰ ساله غارنشینان، Croatia

به گزارش ایران ناز در اواخر سال ۲۰۱۳ یک پروفسورکه مجموعه کشف شده از مربوط به غارنشینان که از حفاری منطقه به دست آمده بود را بررسی می کرد، به گوشه های پنجه های یافت شده در بین بقیه اقلام نگاهی موشکافانه انداخت.

او متوجه علامت های زیاد برش روی پنجه ها شد و تشخیص داد که انها باید به عنوان جواهرات استفاده می شدند.بعدها یک تیم بین المللی در سال ۲۰۱۵ تئوری Radovcic پرفسور را تایید کرده و دیدگاه ما نسبت به غارنشینان را عوض کردند.

درگذشته انسان های غارنشین را با خوی و خصلت حیوانی می شناختند، اما این کشفیات نشاندهنده وجود یک نوع تفکر سمبلیک بین آنها را ثابت می کند. همچنین نشان دهنده این هست که آنها نیز مانند مردمان مدرن نیاز به زیور و آراسته بودن را احساس می کردند.

<a href=عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش” alt=”عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش”/>

مهره های ساخته شده از صدف حلزون Nassarius

گردن بند با مهره های ساخته شده از حلزون Nassarius kraussianus از غار Blombosدر منطقه غار Skhul در اسرائیل محققین گردن بندی پیدا کردند که با صدف حلزون های دریایی به نام Nassarius ساخته شده است.

این مهره ها اولین جواهرات شناخته شده سازه دست انسان های مدرن است که تاریخ ساختشان به ۱۱۰٫۰۰۰ سال پیش بر می گردد. مشابه این مهره ها بعدها در سراسر آفریقا و نمونه های قدیم ترشان در موروکوکو متعلق به ۸۰٫۰۰۰ سال پیش یافت شد.مدل های کمی جدیدتر این دانه ها در غاری در ساحل دماغه ای در جنوب آفریقا متعلق به ۷۵٫۰۰۰ سال پیش یافت شد.

<a href=عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش” alt=”عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش”/>

دانه های پوسته شترمرغ از کنیا

برای مدت های طولانی گمان می رفت که قدیمی ترین زیور آلات شخصی متعلق به منطقه Enkapune Ya Muto به معنی غار گرگ و میش در کنیا باشد.تخمین زده می شد که عمر این زیور آلات ۴۰٫۰۰۰ سال باشد.

این دانه ها از پوست تخم شترمرغ درست شده بوده و بعد از سوراخ شدن داخل نخ قرار گرفته و به عنوان گردن بند استفاده می شد.این یافته ها همزمان با تغییر در باورهای ما در مورد توانایی شناختی مردم باستان بود، زمانیکه متوجه شدیم در آن دوره با ظهور تصویر سازی و تفکر انتزاعی همراه بوده است.

<a href=عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش” alt=”عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش”/>

دست بند سنگی Denisovan
دستبند سنگی ۴۰٫۰۰۰ ساله، غار Denisova

در سال ۲۰۰۸ در خفاری های منطقه Altai در سیبری، یک دست بند سنگی در میان بقایای انسانی دیگر یافت شد.وقتیکه لایه ای از گرد و خاک و مواد دیگر از روی آن زدوده شد، مشخص شد قدمت آن به ۴۰٫۰۰۰۰ قبل برمی گردد.

آزمایش های بیشتر بر روی دست بند مشخص کرد که با تکنولوژی ساخته شده که پیش از آن اعتقاد داشتند در دوره پارینه سنگی وجود نداشته است.گمان می رفت هنرمندی که این دست بند را ساخته یک انسان مدرن باشد، اما این نظریه سریع رد شد، ودر عوض مشخص شد کسی که این تکه زیورآلات را ساخته به مردم غارنشین Denisovan تعلق داشته است.

عکس هایی از جواهرات مربوط به 130،000 سال پیش

طلاهای وارنا

حفاری در وارنا و کشف قدیمی ترین جواهرات ساخته شده از طلا در جهان یکی از اولین فرهنگ هایی که از طلا استفاده کردند تمدن وارنا بودند که شرق Bulgaria نزدیک دریای سیاه در یک منطقه غنی از دریاچه ها تشکیل شده بود.

به خاطر نزدیکی به آب تجارت طلا خیلی زود در این منطقه رونق گرفت. در باقیمانده های اجساد در گورستانی هایی که وارنیان ها مرده هایشان را خاک می کردند و قبرهایشان متعلق به تاریخ ۴۵۶۰تا ۴۴۵۰ قبل از میلاد است.

بیشتر از ۲۹۰ قبر در این منطقه کشف شد، که ۴۲ تای آنها مقبره خالی بودند، با هدایای قبر بدون هیچ باقیمانده جسدی.اما مهم ترین موضوع اینکه در داخل یکی از قبرها طلاهایی کشف شد که نشان می دهد ان جسد متعلق به ثروتمندان وارنا بوده است.

عکس هایی از جواهرات مربوط به 130،000 سال پیش

شیشه آلات مصری
۱۶ عدد دانه های طلسم به عنوان گردنبند به رنگ آبی درخشان

شاید مشهورترین جواهرات متعلق باشد به مهد تمدن-یعنی مصر. سنتی که توسط زرگران مصری انجام می شد و آنها مسئول ساخت ماسک های تدفینی توتانخامون، نیم تنه نفرتیتی، کتیبه های طلایی هرم جیزه و بسیاری دیگر از شگفتی مصر هستند.

اما هیچ کدام انها امکان نداشت اگر اولین قدم های ساخت طلا که گردن بندها و زینت های سر ۵٫۰۰۰ سال پیش ساخته نمی شد.جواهرات مصری دو نشانه اختصاصی دارند.

اول اینکه نقره فراوانی بیشتری در آن منطقه داشت و اولین قطعه های جواهرات از نقره ساخته می شدند و حتی بعدها باقیمانده این نقره ها توسط مردم عادی مورد استفاده واقع می شد.

ویژگی دیگر زیورآلات مصری این بود که به جای استفاده از سنگ از شیشه در ساخت زیورالات استفاده می کردند که همبن زیورالات مصری را متفاوت و متنوع ساخته بود.

عکس هایی از جواهرات مربوط به 130،000 سال پیش

جواهرات Mesopotamian

یک جفت گیره موی طلا، Mesopotamian، حدود ۲۰۰۰ قبل از میلاداکثر جواهرات Mesopotamian روی ورقه های نازک و با گوهر های رنگانگ متنوع ساخته شده اند.قدیمی ترین نمونه ها که از قبرستان سلطنتی Ur حفظ شده اند تاریخشان به ۲۹۰۰ سال قبل از میلاد بازمی گردد.

عکس هایی از جواهرات مربوط به 130،000 سال پیش

The post عکس هایی از جواهرات مربوط به ۱۳۰،۰۰۰ سال پیش appeared first on ایران ناز.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *